29 listopad 2022

Radziejowska policjantka promowała wśród seniorów „Kopertę życia”

fot. KPP w Radziejowie
Spotkanie w Klubie Seniora „Florian” miało na celu przybliżenie tematyki karty informacyjnej, pomagającej służbom podczas wypadku, czy zasłabnięcia. Mówiono także o oszustwach i bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
REKLAMA

Młodsza aspirant Magdalena Cywińska-Grobelska spotkała się z członkami Klubu Seniora „Florian” z Radziejowa. Skupiła się na akcji „Koperta życia”. Jest to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę z nadrukiem „Koperta życia” wkłada się najczęściej do lodówki, gdyż jest to urządzenie, które znajdziemy praktycznie w każdym domu Dane zawarte w karcie pomagają służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia. Są pomocne także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym w szybkim dostępie do podstawowych informacji o seniorze.

Kolejny poruszony temat to metody działania sprawców dokonujących oszustw metodą „na wnuczka”, czy „na policjanta”. Policjantka mówiła o sposobie prowadzenia rozmowy przez dzwoniącego oszusta oraz argumentach, którymi może się posługiwać. Niestety, jak pokazuje życie, część z osób nabiera się na historię oszustów, a wówczas tracą często oszczędności całego życia.

Przypomnieniała o podstawowych zasad, poruszania się po drogach publicznych. Mówiła o obowiązku, używania odblasków poza terenem zabudowanym, oraz o wpływie tych elementów na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Nie obyło się bez przykładów, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych. Opowiedziała też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki

oficer prasowy KPP Radziejów

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Marcin Krasucki)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radziejów
-1.2°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Radziejowski Dom Kultury,...
wstęp biletowany