Złamali sądowe zakazy, ponownie trafią do sądu

zdjęcie: Złamali sądowe zakazy, ponownie trafią do sądu / pixabay/3667391
Trzech kierujących, którzy zlekceważyli sądowe zakazy zatrzymali w weekend policjanci na terenie powiatu radziejowskiego. O karze dla nich zdecyduje sąd.

Do pierwszego zatrzymania, doszło w Bronisławiu, gdzie policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa. 31-latek z pow. inowrocławskiego nie miał prawa jazdy. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych, pokazało, że miał sądowy zakaz kierowania.

Kolejny zatrzymany przez mundurowych z drogówki w Nowym Dworze to 34-letni mieszkaniec pow. włocławskiego, kierujący citroenem. Jemu również Sąd Rejonowy we Włocławku zakazał kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejny, który złamał sądowy zakaz kierowania to 34-latek z Radziejowa. Został zatrzymany na ulicy Polnej przez policjantów wydziału kryminalnego.

Sprawy zatrzymanych już wkrótce trafią do sądu, który zdecyduje o wymiarze kary. Przestępstwo to zagrożone jest kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki

oficer prasowy KPP Radziejów

źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Marcin Krasucki)

2024-05-17 19:00