5 grudzień 2022

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami na wschodzie i północy kraju

zdjęcie: IMGW ostrzega przed marznącymi opadami na wschodzie i północy kraju / fot. PAP
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w poniedziałek przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Alerty obowiązują w dziewięciu województwach północnej i wschodniej Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alerty obowiązują do wieczora w województwie pomorskim i części powiatów zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Na wschodzie, w województwach podlaskim, wschodnich powiatach lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego aż do wtorkowego przedpołudnia.

"Dla wielu regionów Polski prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Będzie ślisko, uważajcie na drogach" - poinformował IMGW w mediach społecznościowych.

Na wskazanym obszarze synoptycy prognozują słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ ok/