5 grudzień 2022

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami na wschodzie i północy kraju

zdjęcie: IMGW ostrzega przed marznącymi opadami na wschodzie i północy kraju / fot. PAP
fot. PAP
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w poniedziałek przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź. Alerty obowiązują w dziewięciu województwach północnej i wschodniej Polski.
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alerty obowiązują do wieczora w województwie pomorskim i części powiatów zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Na wschodzie, w województwach podlaskim, wschodnich powiatach lubelskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego aż do wtorkowego przedpołudnia.

"Dla wielu regionów Polski prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Będzie ślisko, uważajcie na drogach" - poinformował IMGW w mediach społecznościowych.

Na wskazanym obszarze synoptycy prognozują słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Radziejów
-5.1°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:44
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie