22 listopad 2022

Finansujemy naukę pływania dla dzieci

zdjęcie: Finansujemy naukę pływania dla dzieci / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.
REKLAMA

Warto wspierać sportowy rozwój naszych najmłodszych mieszkańców województwa. Po raz kolejny organizujemy program nauki pływania dla uczniów szkół podstawowych. W regionie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Załącznik PDF zawiera dane osobowe i poniższe informacje mogą być wykorzystywane wyłącznie dla celów stworzenia materiału dziennikarskiego i kontaktu z trenerami. Prosimy o nie udostępnianie kontaktów osobom trzecim.

Podstawowy, dwudziestogodzinny kurs pływania dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych jest realizowany od września. Zajęcia, która potrwają do listopada, odbywają się w 60 gminach i 10 klubach sportowych na terenie województwa.

Program przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którzy podczas zajęć zdobędą podstawowe umiejętności pływackie.

Ponadto zostaną zapoznani z zasadami bezpiecznego wypoczynku i zachowania się w sytuacji zagrożenia nad wodą. Spotkania są prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów, instruktorów oraz opiekunów. Nabyte umiejętności potwierdzi egzamin.

Wielu z uczestników, którzy brali udział w poprzednich edycjach, trafiło do sekcji sportowych i z powodzeniem kontynuuje swoją przygodę sportową w klubach pływackich, odnosząc liczne sukcesy. Również w tym roku planujemy identyfikację talentów sportowych oraz nabór do sekcji sportowych wśród dzieci, które uczestniczą w projekcie.

Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski programów upowszechniania sportu są także szkółki kolarskie oraz zajęcia lekkoatletyczne. W celu niesienia pomocy obywatelom Ukrainy zarząd województwa ogłosił nabór ofert na dofinansowanie treningów i szkolenia sportowego zawodniczek i zawodników z Ukrainy. Wsparcie finansowe pozwoli dalej rozwijać pasję sportową osób dotkniętych wojną. Na ten cel przeznaczono środki w wysokości 300 tysięcy złotych.

Program „Umiem Pływać” w liczbach:
  • Zajęcia odbywają się na 41 pływalniach w regionie
  • w 55 gminach w województwie
  • w zajęciach weźmie udział ponad 5,5 tysiąca dzieci
  • uczestnicy programu to uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radziejów
-1.2°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Radziejowski Dom Kultury,...
wstęp biletowany