patronat medialny

UKS Varsovia najlepsza w Festiwalu Piłkarskim Śladami Orłów Górskiego

fot. nadesłane
Młodzi piłkarze UKS Varsovii Warszawa wygrali Festiwal Piłkarski Śladami Orłów Górskiego, który odbył się w Warszawie. W sumie w 2022 roku odbyły się trzy edycje Festiwalu – w Busku-Zdroju, Olecku i Warszawie. Ostatnia tegoroczna impreza odbyła się na boisku Syrenka Białołęckiego Ośrodka Sportu.
Gracze UKS Varsovii w finale pokonali Drukarza Warszawa. Trzecie miejsce w imprezie zajęła drużyna Radomiaka Radom. Najlepszym zawodnikiem uznano Nikodema Chudego (UKS Varsovia), najlepszym bramkarzem Antoniego Krysiaka (Drukarz), a nagrodę fair play otrzymali gracze zespołu SEMP Ursynów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a trzy najlepsze zespoły okazałe puchary. 

Trzeci tegoroczny turniej w ramach Festiwalu Piłkarskiego Śladami Orłów Górskiego, podobnie jak dwa pierwsze, stał na bardzo wysokim poziomie. Naszym celem było stworzenie młodym graczom dobrych warunków do gry, a oni odwdzięczyli nam się za to nie tylko wielką pasją i ambicją, ale również wysokimi umiejętnościami – mówi Witold Miller, założyciel i członek zarządu Białych Orłów Warszawa, który był organizatorem turnieju.

Młodzi zawodnicy w trakcie piłkarskich zmagań mieli okazję spotkać piłkarzy z reprezentacji Polski prowadzonej przez legendarnego trenera Kazimierza Górskiego. Organizatorzy zadbali także o szereg atrakcji zarówno dla młodych piłkarzy, jak i kibiców i ich rodzin – były m.in. park zabawek pneumatycznych, strefa dietetyczna, konkursy sportowe i historyczne, pokazy tricków piłkarskich oraz pokazy i warsztaty z teqballa.

W sumie w turnieju w Warszawie udział wzięło dziewięć zespołów – Radomiak  Radom, KS AP Szydłowiec, UKS Varsovia Warszawa, Drukarz Warszawa, Agape Białołęka, UKS Derby Warszawa, Ząbkovia Ząbki, SEPM Ursynów i Białe Orły Warszawa. W meczach mogli grać zawodnicy z rocznika 2012 i młodsi. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Grzegorz Kuca, burmistrz Dzielnicy Białołęka.

Jestem bardzo zadowolony z tegorocznych Festiwali. Poprzez organizację takich turniejów chcemy kultywować pamięć o najlepszej polskiej reprezentacji piłkarskiej w historii. To ważne, by młodzi adepci piłki, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę, a być może karierę w futbolu, znali polskich piłkarzy, którzy w latach siedemdziesiątych byli prawdziwą światową potęgą – dodaje Miller.

Organizacja Festiwalu Piłkarskiego Śladami Orłów Górskiego dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radziejów
-4.8°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:44
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie