patronat medialny

Za nami akcja Zagraj w Baseball na Orliku 2022. Ponad pół tysiąca uczestników

fot. nadesłane
Ponad pół tysiąca uczestników wzięło udział w akcji „Zagraj w Baseball na Orliku 2022”. Ta bardzo popularna w wielu miejscach na świecie gra, w Polsce ciągle jeszcze jest niszowa, może być naprawdę fascynująca.

Postanowiliśmy promować baseball po tym, jak w ubiegłym roku zorganizowaliśmy projekt „Zagraj w Palanta na Orliku”. Wtedy też tłumy dzieciaków chciały nauczyć się mało popularnej gry. Po tegorocznej frekwencji możemy powiedzieć, że był to świetny pomysł, bo na pięciu Orlikach w Polsce spotkaliśmy młodzież, która zafascynowała się baseballem – mówi Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu, która była organizatorem akcji.

W trakcie każdych zajęć – w Młodzieszynie na Mazowszu, Władysławowie na Pomorzu, Głogówku na Opolszczyźnie, Baszni Dolnej na Podkarpaciu oraz Klimontowie w Świętokrzyskiem – dzieciaki pod okiem wykwalifikowanych trenerów próbowały swoich sił w różnych elementach, m.in. ucząc się poprawnie rzucać piłkę, czy odbijać ją kijem baseballowym. Każdy z uczestników mógł zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem używaną przy grze w baseball, m.in. rękawicami, kijami i piłkami. Na koniec każdego meczu rozgrywano towarzyskie mecze, a wszyscy uczestnicy akcji otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale. Na najlepszych czekały też okazałe puchary.

Naszym celem było propagowanie sportu i popularyzacja dyscypliny olimpijskiej poprzez zabawę i naukę. Zainteresowanie dzieci i młodzieży przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszę się, że razem z Piratami z Władysławowa, czyli Stowarzyszeniem Sportowym Kaszuby, mogliśmy przecierać szlaki w tej mało popularnej w Polsce dyscyplinie. W Głogówku gościnnie zawitał na nasze zajęcia także klub Wizards Opole – dodaje Wosik.

Podczas z każdej z imprez odbyły się także panele historyczne, w trakcie których młodzież dowiadywała się wiele ciekawych informacji na temat sportowców, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

Organizację „Zagraj w Baseball na Orliku 2022” dofinansowano ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad cyklem imprez objęła sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka.

Cieszę się, bo olbrzymie zainteresowanie naszymi projektami pokazuje, że zawody są potrzebne i dają one dzieciom dużo radości. Przygotowaliśmy w tym roku dla wszystkich uczestników dyplomy i medale, a najlepsze drużyny otrzymają puchary za zajęcie I, II i III miejsca – dodaje Wosik.

Projekt „Zagraj w Baseball na Orliku 2022” dofinansowano ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radziejów
-1.4°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 16:42
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie

kiedy
2023-02-08 19:00
miejsce
Radziejowski Dom Kultury,...
wstęp biletowany