20 lipiec 2021

Uwaga na złodziei i oszustów

Wczoraj radziejowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy, przez trzy kobiety, które oferowały do sprzedaży koce. Poszkodowana 79-latka straciła kilkanaście tysięcy złotych.
REKLAMA

Poszkodowana we wczorajszym (19.07.21r.) zdarzeniu kobieta powiedział, że na teren jej posesji przyszły trzy kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej. Osoby te oferowały do sprzedaży koce. W trakcie ich prezentacji ukradły kilkanaście tysięcy złotych.

Kobiety poruszały się ciemnym autem osobowym, kierowanym przez mężczyznę.

Apelujemy szczególnie do osób starszych i samotnie mieszkających, aby stosowały zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Pamiętajmy, że łatwowierność, uprzejmość, czasem brak doświadczenia w niektórych sytuacjach mogą zostać wykorzystane przez oszustów i złodziei.

Sprawcy z reguły nie działają w pojedynkę, przeważnie są to grupy 2-4 osobowe. Taktyka działania oszustów polega najczęściej na tym, iż jeden ze sprawców zajmuje rozmową osobę pokrzywdzoną, drugi w tym czasie plądruje mieszkanie, kradnąc pieniądze i wartościowe przedmioty.

Pamiętajmy, jeżeli mamy podejrzenie, co do wiarygodności osoby, która nas odwiedziła lub oferuje nam do sprzedaży towary, bądź usługi, dzwoń na Policję pod nr 112.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki

 
źródło: policja.pl (Autor: asp. szt. Marcin Krasucki)
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie