patronat medialny

Fundacja Moniki Pyrek wspiera młode gwiazdy polskiego sportu

fot. nadesłane
Jeszcze do niedzieli można składać wnioski o udział w wyjątkowym funduszu stypendialnym „Skok w marzenia”. Do szósta edycja programu realizowanego przez Fundację Moniki Pyrek, którego beneficjentami są sportowcy. Od 2017 Fundacja wspiera wiele gwiazd sportu, jak Adrianna Sułek, Aleksandra Stach, Pia Skrzyszowska, Sofia Ennaoui czy Piotr Lisek.

W minionym roku wypłaciliśmy stypendia dziesięciu wyjątkowo zdolnym sportowcom. Chcę podkreślić, że z tego aż pięć polskich sportsmenek wystartowało na igrzyskach olimpijskich w Tokio – Klaudia Siciarz, Adrianna Sułek, Pia Skrzyszowska, Aleksandra Stach i Aleksandra Mirosław, a szósta, Aneta Górska, reprezentowała Polskę na zimowych igrzyskach paraolimpijskich. To pokazuje, że nasze wsparcie trafia do zawodników, którzy mają ogromny potencjał – mówi Monika Pyrek.

Warto podkreślić, że w ostatnim roku Fundacja Moniki Pyrek, po wycofaniu się jednego ze sponsorów, wypłaciła stypendia ze środków własnych. Obecnie Fundacja szuka nowego partnera do projektu.
Wcześniej ze stypendiów z programu „Skok w marzenia” korzystali m.in. Piotr Lisek, czy Sofia Ennaoui. Program przeznaczony jest dla sportowców w wieku 16-25 lat, a jego celem jest wspieranie rozwoju karier sportowych młodych i wyjątkowo uzdolnionych ludzi. Ma za zadanie wspierać ich fachową opieką merytoryczną, jak i finansową.

W ramach działania funduszu stypendialnego chcemy dać im szansę rozwinięcia skrzydeł i wykonania ich „skoku w marzenie” m.in. poprzez przyznanie stypendium sportowego. Wiadomo, jak ważne jest dla sportowców poczucie stabilizacji i komfortu, dzięki czemu mogą w stu procentach skupić się na swoim sportowym rozwoju – dodaje Pyrek.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej www.fundacjamonikipyrek.pl. Termin zgłoszeń dla utalentowanych sportowców mija w niedzielę o północy. O stypendium mogą wnioskować również osoby na początku swojej przygody ze sportem, którzy nie mają jeszcze znaczących osiągnięć.

Po otrzymaniu wniosków, wraz z dziennikarzem i fascynatem sportu Maciejem Kurzajewskim oraz przedstawicielem Radu Fundacji, zdecydujemy o przyznaniu stypendiów. Listę tegorocznych beneficjentów programu poznamy w sierpniu – wyjaśnia znakomita była polska lekkoatletka.

Patronat nad Funduszem Stypendialnym objął Polski Komitet Olimpijski.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radziejów
-4.8°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:44
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie