patronat medialny

Tłumy uczestników na badmintonowym maratonie

fot. nadesłane
III Badmintonowy Maraton – Warszawa 2022 był kolejnym wielkim świętem dla miłośników gry w tę popularną dyscyplinę sportu. W klubie LAVO w Józefosławiu pod Warszawą znów zgromadziły się tłumy fanów badmintona.

Kolejny raz zainteresowanie udziałem w turnieju było większe, niż nasze możliwości i w pewnym momencie musieliśmy zatrzymać zapisy. Cieszę się bardzo, bo już widać, że nasza impreza na stałe wpisała się do badmintonowego kalendarza w Polsce. Jest bardzo ważne, że do turnieju zgłosiło się sporo osób, które do tej pory nie były w żaden sposób związane z badmintonem. To pokazuje, że nasza impreza popularyzuje badmintona – mówi Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która zorganizowała trwającą blisko czternaście godzin imprezę.

W poszczególnych konkurencjach najlepsi byli Marcin Ciok i Anna Kopyt (gra podwójna mieszana), Maria Kopyt i Agata Żuraw (gra podwójna kobiet), Jacek Prędki i Krzysztof Walenda (gra podwójna mężczyzn), Daria Kordiukova (gra pojedyncza kobiet), Krzysztof Walenda (gra pojedyncza mężczyzn, gr. A), Irek Stacewicz (gra pojedyncza mężczyzn, gr. B), Dariusz Rudka (gra pojedyncza +55 lat) i Michał Kopania (gra pojedyncza +45 lat). Sporą atrakcją były deble rodzinne, podzielone na cztery kategorie. W rywalizacji par złożonych z dzieci powyżej lat 11 oraz taty lub dziadka najlepsi byli Jacek Prędki i Piotr Sasimowski, a w parach, w których grały mamy lub babce – Anna Arczyńska i Ewelina Arczyńska. Z kolei w parach, gdzie grały młodsze dzieci zwyciężyli – w parze z tatą lub dziadkiem – Dariusz Muc i Mikołaj Muc, a w parze z mamą lub babcią Anna Grams-Szalacha i Witold Grams-Szalacha.

Nie mam żadnych wątpliwości, że warto jest organizować takie imprezy. Trzeba stwarzać Polakom możliwości uprawiania sportu i starać się ich zainteresować sportem. Dla nas najpiękniejszy jest badminton i jestem przekonany, że wiele osób, które tutaj po raz pierwszy wzięły udział w tak profesjonalnie zorganizowanym turnieju, pokocha ten sport – dodaje prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski.

Partnerem turnieju była firma Yonex, najbardziej znany na świecie producent sprzętu do badmintona.

Rosnąca popularność badmintona bardzo cieszy, bo to przecież niezwykle atrakcyjny sport, w którym lotka, na tym najwyższym, światowym poziomie, potrafi pędzić z prędkością przekraczającą czterysta kilometrów na godzinę. W trakcie maratonu oczywiście było wolniej, choć poziom był naprawdę wysoki – mówił Grzegorz Melion, przedstawiciel firmy Yonex w Polsce.

Najlepsi zawodnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i medale, a na wszystkich, którzy rywalizowali, czekały atrakcyjne pakiety startowe i pamiątkowe medale. Organizację III Badmintonowego Maratonu – Warszawa 2022 wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Radziejów
-5.3°C
wschód słońca: 07:16
zachód słońca: 16:44
Koronawirus
kujawsko-pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radziejowie